13 Haziran 2011 Pazartesi

Lush Dosyası 1 - Banyo Köpükleri

Lush kozmetik sektörüne İngiltereden giriş yapan ürünlerinde doğal yağlar ve taze meyve sebzelerden yararlanarak %99 organiklik garantisi veren ve ürünleri el yapımı olan bir kozmetik firması...

İşin teorik kısmını geçersek ben tam bir lush hastasıyım. İlk başlarda uzaktan bakıp geçtiğim dükkan ilgimi çekmeye başladıkça internette araştırma yapıp youtubeda pekçok video izleyerek ürünleri hakkında bilgi sahibi oldum. Mağazaya ilk adım attığımda şekerci dükkanı gibi her yerde sabunlar, balistikler, kremler gözümü döndürmeye yetti. Bence tek kötü yanı mağazada tüm kokuların birbirine karışması. O yüzden aldığınız ürünün kokusu mağazada çok ağır gelirken eve gelince güzelleşiyor. Bundan sonraki birkaç bölümde size elimdeki lush ürünlerini detaylı olarak tanıtacağım.


The Comforter Bubble Bar - Lushın banyo köpükleri arasında en büyüğü ve en güzeli. Frenk üzümü ve böğürtlen kokuyor. Bu banyo köpüklerinin kullanım şekli büyüklüğüne göre birkaç parçaya bölüyorsunuz küvette akan suyun altında ıslatıp elinizle parçalıyosunuz ve suyun şiddetiyle bolca köpüğünüz oluyor. Mesela bunu 9 küçük parçaya bölebilirsiniz yok ben daha çok köpük isterim derseniz 5 parçaya da bölebilirsiniz. Kısacası comforter benim lushta en sevdiğim köpük ve en güzel kokulu ürün.


Pop In The Bath Bubble Bar - Bu köpüğün görüntüsüne hastayım kullanmaya kıyamıyorum bu yüzden. Portakal çiçeği, limon ve bergamut kokulu güzel bir ürün. Ayrıca diğerlerine göre daha yumuşak, hamur gibi şekli hemen bozulabiliyor.


Dorothy Bubble Bar - Ylang ylang ve portakal çiçeği içeren bu köpük suyu mavi yapıyor. Resimde görüldüğü gibi 3/1 ini kesip kullandım köpük miktarı güzeldi ama kokusunun çok da güzel değil yani...


French Kiss Bubble Bar - Bu köpük lavanta ve kekikli. Lavanta kokusunu çok sevdiğim için bunu da seviyorum ama şekli daha güzel olabilirdi...Bir sonraki Lush Dosyasında sabunlar konuğumuz olacak :)))

6 yorum:

tubiss dedi ki...

yeaa ama olmaz ki şimdi ben comforter ın kokusuna hastayım ama bizim küvet minnacık yaa pff :(

Ezgi dedi ki...

Haklısın tubiş lushtaki en güzel koku bence aldım ama kullanmaya kıyamıyorum alıp alıp kokluyorum:)

Takhisis dedi ki...

offf sabunlar yazını bekliyorum sabırsızlıkla :D comforter çok güzel kokuyor evet. bayılıyorum bu barlara gel gör ki evde küvet yok alamıyorum :( küvet suyunun cildi yumuşatıcı etkisi oluyo mu cidden söylendiği gibi bunu içine atınca?

Ezgi dedi ki...

Çok yakında geliyo sabun yazısı da bilgencim :) Valla comforterın kokusu hiçbişeyde yok o derece güzel yani. Evet balistikler de köpükler de küvet suyunu acayip yumuşatıyo içindeki yağlar sayesinde cildi de çok yumuşatıyo

makbule dedi ki...

daha değişik sabunlar ve köpüklerde tanıtmayı düşünüyormuasunuz

Ezgi dedi ki...

valla makbulecim param oldukça gidip aldıkça tanıtacağım şimdi köpük ve sabunları tanıttım sırada saç ürünleri balistikler ve maskeler var umarım beğeniyorsundur :)